Kasvava beebi isale

Kasvava beebi isale

Beebist on kiiresti saanud väike inimene kes reageerib ümbrusele väga aktiivselt. Teie roll isana on lapse arengule väga tähtis ja omavaheline suhtlemine pakub rahuldust teile mõlemale. Siin on mõned viisid lapsega suhtlemiseks.

Aidake emal lapse eest hoolitseda

Lööge iga päev kaasa beebi eest hoolitsemisel. Nii tunnete end rohkem kaasatuna ja saate vastutasuks palju imelisi väikeseid naeratusi.

Hoidke last enda lähedal

Puudutused on väikese lapse jaoks väga tähtsad ja aitavad tal maailma avastada. Paitused ja suudlused annavad talle kindlustunnet ja mõjuvad rahustavalt.

Rääkimine ja laulmine

Beebi tunneb oma vanemate hääle ära ning temaga lobisemine ja rahustava häälega rääkimine loovad kindlustunde. Vanemaks saades hakkab laps aru saama kõne rütmidest ja mustritest ning see on oluline tema enda kõne arengule. Leidke iga päev natuke aega, et talle lastelaule laulda või koos raamatuid lugeda. Natukese aja pärast hakkab ta teatud viise, lugusid ja pilte ära tundma ning ootusärevalt ja rõõmsalt kilkama.
Jäljendage lapse tegevust.

Lapsed õpivad vanemate näoilmeid ja hääli järele tehes. Vaadake, kuidas ta naeratab, kortsutab kulme või teeb nägusid – need on tema esimesed ponnistused teiega suhtlemiseks. Last matkides tunnustate tema pingutusi ja see aitab teil luua usaldusliku suhte. Samuti õpite paremini tunnetama beebi meeleolu ja see aitab teil aru saada, millal beebi on näljane, väsinud või tüdinud.

Kasutage lapse toitmist temaga suhtlemiseks

Kuna beebi sööb nüüd ka tahket toitu on praegu parim aeg last aeg-ajalt ema asemel ise sööta ja temaga suhelda. Saate üsna kiiresti aru mis talle meeldib või ei meeldi ning oskate lapse söömameelitamiseks ja uute toitude proovimiseks välja mõelda erinevaid strateegiaid nt. tehes lusikast lendava lennuki.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee