Hammaste puhastamine ja
nende eest hoolitsemine

Hammaste puhastamine ja nende eest hoolitsemine

Et beebi hambad oleks terved, vajavad need hoolitsust ja tähelepanu kohe pärast lõikumist. Heas seisundis piimahambad mängivad olulist rolli jäävhammaste tervise tagamisel, seega on 20 esimese piimahamba eest hoolitsemine väga tähtis.

Esimesed puhastusprotseduurid

Kohe kui esimesed hambad lõikuvad tuleb hakata neid korrapäraselt puhastama. Kasutage hammaste puhastamiseks pehmet hambaharja või puhast niisket lappi. Teise võimalusena võite mähkida ümber oma sõrme puhta marlitüki, puuvillast riidetüki või kasutada hammaste puhastamiseks vatitikku.

Sobiva harja ja hambapasta valimine

Beebi esimene hambahari peab olema pehmete harjaste ja väikese peaga. Hambaharja ostes kontrollige pakendilt, et hari vastaks lapse vanusele. Sobiv hari ulatub kergesti beebi suu igasse nurka ja puhastab õrnalt. Alates kolmandast eluaastast võib harjale panna herneterasuuruse koguse hambapastat. Hambapasta ei tohi sisaldada palju fluoriidi ning peab olema valmistatud just lastele.

Õige harjamine

Arvestage sellega, et beebi igemed on veel väga õrnad ja seega tuleb hambaid harjata ettevaatlikult. Lapse hambaid tuleb pesta kaks korda päevas, nii hommikul kui ka õhtul ning panna harjale herneterasuurune kogus hambapastat. Liikuge väikeste ringikujuliste liigutustega ümber iga hamba ning harjake eriti hoolikalt hamba ja igeme kokkupuutekohta. Peske korraga puhtaks üks suu osa. Kui vajate põhjalikumaid soovitusi pöörduge hambaarsti poole.

Ohutu harjamine

Lapse hambaid harjates jälgige, et ta ei neelaks hambapastat alla ega sööks seda tuubist. Ärge lubage lapsel hambahari käes ringi liikuda – kui ta juhtub kukkuma võib ta väga tõsiselt viga saada.

Et hambapesu oleks lõbusam

Lastele ei meeldi eriti hammaste harjamine ja nad püüavad sellele vastu hakata. Et hambapesu oleks teile mõlemale lõbusam, peske kõigepealt puhtaks oma hambad, siis laps näeb, et see on igapäevane asi. Mõnikord on abi ka värvilisest hambapastast ja uudse välimusega hambaharjast. Kui pesete hambaid vannitoapeegli ees, proovige tõmmata lapse tähelepanu tema peegelpildile – see pakub talle nalja. Samuti võite lapse sülle võtta, et tema hammastele paremini ligi pääseda ja teha hambapesust teile mõlemale mõnusam kogemus.

Pidev hammaste tervishoid

Kohe pärast esimese hamba tulekut võite viia beebi hambaarsti juurde kontrollile ja konsultatsioonile. Kui laps imeb pidevalt pöialt või lutti võivad tema arenevad hambad rivist välja kasvada. Püüdke oma laps selleks ajaks kui ta lasteaeda läheb sellest kombest võõrutada. Et lapse hambad oleks võimalikult kaua terved andke talle tervislikku toitu mis ei sisalda palju suhkrut.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee