Armastus ja kord

Armastus ja kord

Kõik vanemad tahavad anda oma lapsele palju armastust ja tähelepanu, kuid saavutada samal ajal ka seda, et laps hakkaks mõistma, mida tohib ja ei tohi ning mis on õige või vale.

Kas last peaks karistama?

Enne seitsmendat kuni üheksandat kuud ei saa beebid karistamisest aru ja neid ei ole vaja korrale kutsuda. Selles vanuses ei oska lapsed kasutada oma käitumist vanematega manipuleerimiseks ja nad ei saa aru, et käituvad n-ö vastuvõetamatul viisil. Enne seitsmendat kuud saab lapse soovimatust käitumisest üle tema tähelepanu tõmbamisega uutele tegevustele või mänguasjadele. Kui laps on saanud seitsmekuuseks, kiitke teda hea käitumise eest lahkete sõnadega ning jätke kiitmata kui laps käitub halvasti.

Kas last saab liiga palju armastada ja talle liiga palju tähelepanu pöörata?

Beebi kõige esimestel kuudel tuleks tema nutule alati reageerida. See rahustab last ja peaks vähendama nutuhooge. Kui laps kasvab õpite vahet tegema erinevatel nuttudel näiteks saate aru kui laps nutab näljast, valust või lihtsalt jonnib. Mõnikord nutavad ja rabelevad lapsed ka ilma selge põhjuseta keeldudes toidust, magamisest või süllevõtmisest. Põhjus võib olla selles, et beebi tahab lihtsalt pingest vabaneda. Kui hoog on möödas on laps erksam ja rõõmsam.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee