Rinnapiima oligosahhariidide olulisus lapse arengus

Rinnapiim on keerukas toit, mis koosneb mitmetest bioaktiivsetest ühenditest, mille koostoime aitab lapsel parimal viisil areneda ja kasvada. Rinnapiima oligosahhariidid (HMOd) on ühed nendest ühenditest ning neil on terve immuunsüsteemi arenemises oluline roll, kuna need mõjutavad lapse soolestikku (kus asub 70–80% immuunrakkudest).

Mis on HMOd?

HMOd on rinnapiimas looduslikult esinevad süsivesikute molekulid. Need on laktoosi ja lipiide järel kolmas suurim rinnapiimas esinev rühm. Rinnapiimas leidub teadaolevalt umbes 200 erineva struktuuriga HMO-d, mis aitavad üheskoos läbi soolestiku toimides tagada, et lapsel areneks välja terve immuunsüsteem. Iga liiter rinnapiima sisaldab seejuures 12–15 g HMO-d.

Kuidas Aptamili Pronutra Advance jätkupiimasegu tagab lapsele HMO-de saamise?

Aptamili Pronutra Advance jätkupiimasegu on loodud tuginedes  40 aastat kestnud rinnapiimauuringutele. Need uuringud on keskendunud sellele, kuidas rinnapiim lapse arengule ja toitumisvajadustele kaasa aitab. Seetõttu sisaldab jätkupiimasegu nüüd rinnapiimas looduslikult leiduvat HMO 3’GL-i.

Koostises on nüüd rohkem kui 100 oligosahhariidi (3’GL ja GOS/FOS) ning segu on nende koguse, mitmekülgsuse ja toime osas rinnapiimas leiduvate HMO-dega äärmiselt sarnane.

Aptamili Pronutra Advance jätkupiimasegu imiteerib rinnapiima HMOsid kahel olulisel viisil. Esiteks sisaldab see liitri kohta umbes 53–66% rinnapiimas leiduvatest oligosahhariididest. Kuid lisaks imiteerivad selle oligosahhariidide struktuurid rohkem kui pooli rinnapiimas leiduvaid.

Mis on Aptamili Pronutra Advance jätkupiimasegu hüved?

Aptamili Pronutra Advance jätkupiimasegus leiduvad oligosahhariidid aitavad imiteerida rinnapiima prebiootilist mõju. Koos oluliste C- ja D-vitamiinidega aitavad need lapse immuunsüsteemi toetada ja edendavad selle normaalset toimimist.

Tasuta infoliin emme küsib:
800 3663
Ootame teie küsimusi e-postiga info@aptaclub.ee