Mis muutub?

Meie teadlaste meeskond on imiku- ja väikelapseea toitumist uurinud üle 50 aasta, et mõista, kuidas lapse arengut kõige paremini toetada. Teaduslikest avastustest inspireerituna oleme välja töötanud patenditud toitesegu.

Aptamil 2, 3, 4 retsept muutub ja edaspidi nendesse palmiõli ei lisata. Muutub ka pakendi kujundus. Meie uus toitesegu ilma lisatud palmiõlita on loodud lapsevanematele, kes eelistavad kasutada tooteid, kuhu palmiõli lisatud ei ole. Seetõttu eemaldasime oma toitesegu lipiidide profiilist (rasvadest) palmiõli ja kasutame selle asemel segu erinevatest taimsetest õlidest – suure oleiinhappesisaldusega päevalilleõli, kookosõli, rapsiõli ja tavaline päevalilleõli.

Lisaks uuele koostisele ilma palmiõlita on Aptamil 2, 3, 4 nüüd ka uue ja moodsa kujundusega, mis lihtsustab meie brändi toodete leidmist ja äratundmist. Samuti aitab see teid meie tootevalikus paremini orienteeruda – näiteks siis, kui otsite just oma lapsele sobivaimat toitesegu.

 

Millal need muudatused toimuvad?

Muudetud koostise ja disainiga pakendid jõuavad poelettidele alates 2021. aasta septembrist ja need asendavad järk-järgult hetkel müügil olevad pakendid.

Kas uue koostisega piimasegule üleminek on ohutu?

Meie uue koostisega toitesegudele üleminek on ohutu. Soovitame uuele segule üle minna järk-järgult, asendades ühe pudelitäie toitesegu päevas uuega, nii et 6–8 päeva pärast saab laps ainult uut segu. See võib aidata teie lapsel muutusega paremini kohaneda. Probleemide korral pidage nõu tervishoiutöötajaga.

Pange tähele, et väljaheite muutus seoses uuele toitesegule üleminekuga on normaalne – väljaheide on tavaliselt pehmem. Kahtluse korral konsulteerige tervishoiustöötajaga ja küsige temalt nõu oma lapse toitmise, sealhulgas selle toote kasutamise kohta.

 

Kas muutuvad ka kogused? Mil viisil? Miks?

Aptamil 4 valmistamisel kogused muutuvad: 100 ml valmissegu saamiseks tuleb võtta 2 mõõtlusikatäit pulbrit ja 90 ml vett. Varem oli vaja võtta 3 lusikatäit pulbrit ja 90 ml vett. Muutuse põhjuseks on pakendis olev suurem mõõtlusikas. 100 ml valmissegu valmistamiseks kasutatava pulbri kogus oluliselt ei muutu, see on endiselt 11 grammi (nüüd 11,2; varem 11,7).

Aptamil 2

Aptamil 3

Aptamil 4

Aptamil 2 valmistamine

 1. Esimene samm

  Palun järgida täpselt valmistamisjuhiseid. Igaks toidukorraks valmistada uus toiduports. Toidukorrast järelejäänud toitu ei tohi kasutada. Toitu ei tohi soojendada mikrolaineahjus (ülekuumenemisoht).

  Käed pesta. Valmistamisel kasutada puhtaid või steriliseeritud nõusid.

 2. Teine samm

  Joogivesi keeta ja jahutada kuni 40 °C. Mõõta pudelisse vajalik kogus vett.

 3. Kolmas samm

  Kasutada ainult pakendis olevat mõõtlusikat. Liigne pulber lükata maha pakendi servas asuva tasandaja abil. Lisada veele täpne kogus pulbrit.

 4. Neljas samm

  Pudel sulgeda ja seejärel raputada kohe vertikaalselt ja jõuliselt 10 sekundit või kuni pulber on lahustunud.

 5. Viies samm

  Kontrollida enne toitmist toidu temperatuuri (ligikaudu 37 °C).

Aptamil 3, 4 valmistamine

 1. Esimene samm

  Teie lapse tervise huvides on tähtis pidada kinni piimajoogi valmistamisjuhisest. Piimajook valmistatakse vahetult enne igat toitmist. Kasutamata jäänud ja jahtunud piimajooki ei tohi hiljem kasutada. Piimajooki ei tohi soojendada mikrolaineahjus (ülekuumenemisoht).

  Käed pesta. Kasutada ainult puhtaid nõusid.

 2. Teine samm

  Joogivesi keeta ja jahutada kuni 40 °C. Valada tassi toidu valmistamiseks vajalik kogus vett (vt.tabelist).

 3. Kolmas samm

  Piimajoogi valmistamiseks kasutada ainult pakendis olevat mõõtlusikat. Liigne pulber lükata maha pakendi servas asuva tasandaja abil. Lisada veele täpne kogus pulbrit.

 4. Neljas samm

  Segada lusikaga kuni pulber on täielikult lahustunud.

 5. Viies samm

  Kontrollida enne lapse toitmist piimajoogi temperatuuri (ligikaudu 37 °C).

Teie jaoks disainitud pakend

Klõpsuga sulguv

Lisakaitse saaste ja lekete vastu.

Ühe käega hoitav

Kui hoiate teisega beebi.

Mõõtlusika tasandaja

Et kogus oleks täpselt õige

Oluline teave!

Rinnapiim on imikutele parim toit! Toodet tuleb kasutada vastavalt tervishoiustöötaja nõuannetele.

Esitage oma küsimus

Meie eksperdid on valmis teid aitama ja teie küsimustele vastama.

+372 8003663